GO Oyununa Giriş

Hayri Kılıç
(0 inceleme)
Free
go-game-lessons

Go oyununu bir yerlerden duymuş olmasınız(huh? yoksa duymadınız mı?). Belki sizi buraya bir tesadüf getirdi, belki de bir film seyrederken bu oyun dikkatinizi çekti, ya da okuduğunuz kitaptaki kahramanın aynı zamanda iyi bir Go oyuncusu olduğunu öğrendiniz, ya da gizemli bir uzakdoğu gezisinde parkta bu oyunu icra eden birilerine denk geldiniz.

Hayat tesadüflerden ibaret olsa da, belki de tüm bunlar basit bir tesadüf değildir, bu kadim oyun sizi kendisine çekmiş olamaz mı? Belki de o sizi seçmiştir…

Bu kurs dünyanın en eski strateji oyunlarından biri olan Go oyunu kurallarını öğretmeyi amaçlıyor.  En baştan başlıyoruz, kolaydan zora doğru önemli kuralları tek tek sizlere açıklayacağım. “Sizlere herşeyi göstererek hiç açık nokta bırakmayacağım” gibi bir iddiam yok; ama kursu bitirdiğinizde bu oyun hakkında fikir sahibi olacaksınız. Biraz ilgi ve pratikle daha da fazlasını elde edebilirsiniz, bunu size bırakıyorum.

Sizlerden ricam,  tüm dersleri sırayla tamamlayın.  Dersi okuduktan sonra “Dersi Tamamla” düğmesine basarak ilerleyişini ana sayfadan takip edebilirsiniz. Bazı derslerin arkasına “Mini Test“ler koydum, öğrendiklerinizi sınamanız için çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Hadi ilk dersimize başlayalım, sizi 4000 yıl öncesine götürüyorum. Çin’de bir gün…

 

 

Eğitim Özellikleri

  • Dersler 11
  • Sınavlar 4
  • Süre 1,5 saat
  • Yetenek seviyesi Başlangıç
  • Dil Türkçe
  • Öğrenciler 19
  • Başarı Belgesi Evet
  • Değerlendirme Kendi kendine
Hayri Kılıç
2. dan Go Oyuncusu. 2002 yılından itibaren Türkiye'de 40'tan fazla turnuvaya katıldı ve birçok turnuvada derece aldı. 2012-2015 yılları arasında düzenlenen playoff turnuvalarında gelen başarı sonrasında, 2015 yılında Bangkok'ta düzenlenen 36. Dünya Amatör GO Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil etti. Go üzerine yazmayı ve tsumego çözmeyi seviyor.

İncelemeler

Ortalama Not

0
0 not

Detaylı Not

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Free

Yorum Ekle